Connect with us

Sporti

CAS sot merr vendim për Kosovën

Gjykata e Arbritrazhit sportiv (CAS), do të nisë ta shqyrtojë ankesën e Federatës serbe të futbollit.

Published

on

FSS ka bërë ankesë ndaj vendimit të UEFA-s për pranimin me të drejta të plota të Federatës së Futbollit të Kosovës në shtëpinë më të madhe evropiane.

FFK u pranua me të drejta të plota në UEFA më 3 maj të këtij viti ku kishte 28 vota pro dhe 24 tjera kundër.

Federata serbe ka vlerësuar se pranimi i Kosovës në UEFA ka qenë një shkelje e statusit.

Në deklarata të mëhershme zyrtarët e FFK-së kanë thënë se nuk duhet të shqetësohemi pasi Kosova është pranuar në UEFA sipas rregullores së kësaj të fundit.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending