Connect with us

Lajme

Buxheti ‘çan’ koalicionin

Partnerët e koalicionit nuk po pajtohen për miratimin e Projektligjit për Buxhetin e Vitit 2017, për shkak të pakënaqësive për ndarjen e “kuletës” së shtetit. Kjo ka rritur gjasat që buxheti të jetë shkas për prishjen e koalicionit mes dy partnerëve dhe shkuarjes në zgjedhje të parakohshme.

Published

on

Pas dërgimit të Projektligjit në Kuvend, komisionet parlamentare ende nuk kanë arritur ta shqyrtojnë atë, pasi po dështojnë mbledhjet për shkak të bojkotit që po ia bën Partia Demokratike e Kosovës (PDK).

Vetëm në Komisionin për Buxhet dhe Financa ka dështuar katër herë shqyrtimi i Projektligjit për Buxhetin e Vitit 2017, si pasojë e mungesës së kuorumit. Mosdakordimi i partnerëve të koalicionit për buxhetin e vitit 2017 po shihet si joserioze, duke ditur se Projektligji për Buxhetin është vendimi më i rëndësishëm i Kuvendit që nxjerr brenda vitit.

Arton Demahasaj, nga organizata “Çohu”, ka thënë për “Zërin” se do të ishte shumë e natyrshme që të ketë mospajtime mes pozitës dhe opozitës, por e panatyrshme dhe aspak e mirë që ato të jenë brenda vetë koalicionit qeverisës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending