Connect with us

Lajme

Bushati: Shqipëria e ka vendin në BE

Published

on

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në në New ­York, nga ku tha se Shqipëria e ka vendin në Bashkimin Europian.

Ai ka deklaruar se institucionet shqiptare po bëjnë gjithçka, që vendi të anëtarësohet në BE. Bushati ka thënë se ka biseduar me politikanë të rëndësishëm europianë, të cilëve iu ka thënë se vendi ynë po punon për objektivin kryesor të saj, anëtarësimin e vendit në union.

“Në Asamblenë e Përgjithshme në New York, kam biseduar me homologun gjerman Frank­ Ualter Steinmeier, për të vijuar marrëdhëniet e shkëlqyera mes Shqipërisë dhe Gjermanisë”, ka thënë Bushati.

Ai ka shtuar se ka takuar edhe Përfaqësuesen e Lartë të BE, Federika Mogerinin, me të cilën ka biseduar thellimin e raporteve mes Berlinit dhe Tiranës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending