Bushati dhe Hahn flasin për ecurinë e proceseve integruese

Periskopi.com Lajme

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka zhvilluar sot një takim me Komisionerin e BE, Johannes Hahn.

Në një postim në rrjetin social Facebook, ministri Bushati shkruan: “Me iniciativë të homologut austriak Kurtz, zhvilluam takimin e ministrave të Jashtëm të rajonit me Komisionerin Hahn. Diskutuam mbi perforcimin e bashkëpunimit rajonal, ecurinë e proceseve integruese, realizimin e projekteve të dakordësuara në kuadër të procesit të Berlinit dhe rolin e rajonit në sigurinë e kontinetit. #UNGA71”.

Shpërndaje në: