Connect with us

Sporti

Bunjaku: Kosova do të i’a mohojë Turqisë Botërorin ‘Russia 2018’

Albert Bunjaku ka folur para ndeshjes me Turqinë që do të zhvillohet me 12 nëntor.

Published

on

Kosova do të jetë mysafire e kombëtares turke në kuadër të kualifikimeve për Botërorin ‘Russia 2018’. Kosova ka zhvilluar tri ndeshjet e para të grupit, ku nuk ka arritur të grumbollojë asnjë pikë. Ai ka folur për formën e kombëtares turke para ndeshjes me Kosovën.

“E kemi ditur se do t’i ftojë, duke marrë parasysh se ata e kanë nisur keq fazën kualifikuese”, tha Bunjaku.

“ Turqia është një tjetër kundërshtar që ka luajtur në Evropian, i dimë cilësitë e tyre. Ka pasur ndërrim gjenerate nga Kampionati Evropian. Një gabim me ne do t’i largonte nga Botërori, dhe normalisht se kanë presione të mëdha”, përfundoi selektori Bunjaku. /Periskopi.com

 

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending