Connect with us

Lajme

Bulliqi: Për Asociacionin e Demarkacionin fajet i ka PDK-ja

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi, ka thënë se për të mbrojtur vendin duhet të shkohet jo vetëm njëherë, por shumë herë në zgjedhje.

Published

on

Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje, LDK nuk ka nevojë të tutet, sepse për problemet që kanë ndodhur, si me Demarkacionin, edhe me Asociacionin, nuk i ka fajet LDK, por në atë kohë ka qenë në pushtet Partia Demokratike e Kosovës.

Bulliqi ka thënë në televizionin Rrokum se miratimin e Demarkacionit nuk po e lejon pozita, e jo opozita.

Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje, nuk është problem sakrifikimi i individëve dhe humbja e mandateve, vetëm se duhet të ruhet territori i vendit dhe integriteti i tij.

Bulliqi ka thënë se i kanë ofruar fakte të reja kryeministrit Isa Mustafa, por Qeveria nuk ka shprehur interesim të madh për to.

Ai ka thënë se do të vijë momenti kur pala kosovare do të ulet me palën malaziase për rinegociimin e demarkacionit, dhe se ata kanë shprehur gatishmëri dhe se kjo do të çonte shpejt drejt një zgjidhjeje përfundimtare.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending