Connect with us

Lajme

Bulliqi: Demarkacioni të përmirësohet pastaj të sillet në Kuvend

Published

on

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi, në emisionin Politikë në Tribuna Channel ka thënë se çështja e Demarkacionit nuk duhet të kthehet në pikën zero, por vetëm të korrigjohen disa segmente brenda vijës kufitare.

“Demarkacioni, ne nuk pajtohemi që të kthehet në pikën zero. Ai nuk është i tëri keq dhe i gabuar. Janë disa segmente brenda vijës Kosovë-Mali i Zi që duhet të korrigjohen. Këto segmente kanë mundësi të mënjanohen për një afat të shkurtët kohor. Mjafton vullneti i të dyja palëve dhe të arrihet një marrëveshje për këtë çështje”, ka thënë Bulliqi në Politikë përballë Sejdi Demirit.

Tutje, Bulliqi ka shtuar se projektligji për Demarkacionin duhet të përmirësohet dhe të sillet sërish në Kuvend, gjë që, sipas tij, këtë e cakton Qeveria.

“Ne duhet të pajtohemi që çështja e marrëveshjes ka ardhur në Kuvend dhe është tërhequr. Kur e sjellë sërish në Kuvend është çështje e Qeverisë. Do të ishte më mirë që të përmirësohej dhe të vinte në Kuvend për tu votuar projektligji i Demarkacionit”.

Bulliqi tha se kjo Qeveri nuk ka deri sot asnjë aferë të hapur korruptive, sipas tij, publikisht nuk është asnjë ministër i akuzuar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending