Connect with us

Lajme

Bruksel, një nga kamikazët kishte punuar në Parlamentin Europian

Published

on

Parlamenti Europian ka deklaruar se njëri prej atentatorëve të sulmeve terroriste të Brukselit, i cili hodhi vetën në erë, kishte punuar si pastrues në këtë institucion.

Duke cituar deklaratën e Parlamentit, BBC shkuan se “ai kishte punuar dy muaj në total, një verën e vitit 2009 dhe një tjetër në verën e vitit pasardhës, mirëpo nuk kanë bërë të njohur identitetin e tij”.
Por, mediet ndërkombëtare shkruajnë se sipas burimeve bëhet fjalë për Najim Laachraoui, njëri prej autorëve të dyshuar në aeroportin e Brukselit.
Gjithashtu, Parlamenti këmbëngul se firma që kishte fituar të drejtën për pastrimin e ambienteve ka provuar se personi nuk kishte asnjë të kaluar kriminale.
Për Najim Laachraoui dyshohet se ka qenë pjesëmarrës edhe në sulmet e Parisit. Ai është identifikuar si njëri prej dy kamikazëve që shënjestruan aeroportin Zaventem.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending