Connect with us

Sporti

“Britma” e italianëve nuk dëgjohet në Ligën e Kampionëve

Published

on

Tri humbje për tri skuadrat italiane, të përfshira në ndeshjet e para të turit 1/16 finale të Champions League. Tri “KO” të ndryshëm, të cilët kanë pak a shumë mundësi për t’u rikuperuar në ndeshjet e kthimit, por gjithsesi ishin tri ndeshje, ku gjyqtarët ishin protagonistë.

Penalizimet kanë nisur një javë më parë, Porto-Juve: në fund të ndeshjes, 2-1 për luzitanianët, gjyqtari Del Çero Grande nuk e vlerëson kontaktin në zonë midis Zaidu dhe Kristiano Ronaldos si një penallti. Numri 7 i Juventusit proteston kot, Pirlo pas ndeshjes u shpreh: “Më duket se ishte një penallti e qartë, arbitri tha që ndeshja kishte mbaruar dhe nuk kishte nevojë për të rishikuar episodin në VAR”.

Lacio gjithashtu ndjehet e penalizuar, çka pasqyrohet në fjalët e Inzagit pas ndeshjes 1-4 në shtëpi kundër Bayern Mynihut: “Ajo që mund të them, është se ndoshta kishte edhe një penallti në favorin tonë”. Trajneri i referohet minutës së 18-të, kur këmba e djathtë e Boateng pengon të majtën e Milinkoviç-Saviç në zonë, por që ishte asgjë për gjyqtarin izraelit Grinfeld.

Në ndeshjen e djeshme, për Atalantën ndryshoi gjithçka pas 17 minutash, kur Freuler rrëzoi Mendin, para se të hynte në zonën e penalltisë. Gjyqtari gjerman Stieler nuk ngurron të nxjerrë kartonin e kuq dhe e le skuadrën bergamaske me 10 lojtarë në fushë. Zemërimi i trajnerit Gasperini nuk mungoi: “Gjyqtari nuk e dalloi një përplasje nga një faull i qëllimshëm”.

Ajo që të bën përshtypje është fakti, se në të tri rastet, gjyqtarët nuk u thirrën nga dhoma VAR-it për të shqyrtuar veprimet e kontestuara. Kjo edhe pse në Champions League përdorimi i teknologjisë është më pak i shpeshtë sesa ajo që jemi mësuar me Serie A. Ky është problemi.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending