Connect with us

Lajme

“Britania mund të mos i di mirë pasojat e daljes nga BE-ja”

Published

on

Britanikët janë në prag të një referendumi historik, i cili do të përcaktojë nëse vendi do të qëndrojë apo do të dalë nga Bashkimi Evropian. Megjithatë, një pjesë e turistëve që ndodhen në Londër janë shprehur se do të donin që Britania të mbetej pjesë e Unionit.

“Mendoj se largimi nga BE-ja krijon një ndjenjë të keqe, të paktën për mua. Britania është pjesë e identitetit evropian, pra është një pjesë e rëndësishme e tij dhe do të doja që të mbetej kështu”, thotë Thanos, një turist grek.

“Nëse Britania do të largohet nga BE-ja do të jetë diçka negative për të gjithë ne. Kjo ndodh për shkak se evropian janë të predispozuar që të jetojnë së bashku në vend që të jetojnë në ndarë dhe unë besoj se në përgjithësi problemet krijohen nga burokracitë. Megjithatë, nuk mendoj se kjo situatë zgjidhet duke u larguar”, thotë George, një turist çek.

Ndërkohë, të tjerë shprehen se Britania mund të mos i ketë marrë parasysh mirë pasojat që mund të sjellë largimi.

“Mendoj se është një e drejtë e britanikëve për të zgjedhur. Unë mund t’i kuptoj arsyet e tyre, por nuk mendoj se ata janë menduar aq sa duhet për pasojat dhe rrethanat që mund të krijojë dalja. Pra, ata mund të mos i kenë marrë parasysh siç duhet efektet negative”, thotë Zhoze, i cili vjen nga Spanja.

Sondazhet e realizuara së fundmi për çështjen Brexit kanë treguar se fushata e qëndrimit dhe ajo e daljes do të ndahen nga një diferencë e ngushtë votash.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending