Connect with us

Lajme

Britania me dënime të ashpra për “sulmet me acid”

Published

on

Britania e Madhe planifikon të aplikojë dënime më të ashpra për personat që sulmojnë me acid, ka thënë ministrja e Brendshme, Amber Rudd.

Në muajin e fundit janë shpeshtuar sulmet me acid në Londër. Javën e kaluar pesë sulme me acid kanë ndodhur brenda 90 minutave në lindje të Londrës, duke lënë shumë persona me djegie në fytyrë. Rudd ka shprehur shqetësimet e saj për raportimet se acidi dhe lëndë të tjera janë duke u përdorur si armë për sulme.

“Ne duhet të përgjigjemi ndaj këtyre sulmeve”, ka thënë ajo.

“Kjo do të përfshijë rishikimin e ligjit ekzistues, qasjen në këto lëndë të dëmshme si dhe mbështetjen që u ofrohet viktimave”, ka shtuar Rudd.

Ajo ka propozuar që ligji mund të rishikohet në atë mënyrë që acidi dhe substanca të tjera të ngjashme, të klasifikohen si armë të rrezikshme. Qeveria do të punojë edhe me shitësit për të krijuar kufizime rreth shitjes së acidit dhe substancave të ngjashme.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending