Connect with us

Lajme

Bota kontrollohet nga disa individë, këto janë sekretet që fshehin

Published

on

Edhe personi më i thjeshtë e di se bota kontrollohet nga disa individë. Disa prej tyre thonë se janë familjet e pasura, disa thonë se janë organizata sekrete me pjesëtarë që funksionojnë si krahët e djathtë të presidentëve, madje disa thonë se janë edhe alienë të fshehur, shkruan standard.al.

E vërteta është, se pavarësisht kush janë, 99% e popullsisë së Botës është e udhëhequr nga 1%, dhe ka gjëra për të cilat ky 1% është i kënaqur që 99%-shi të mos i marrë vesh asnjëherë. Mirëpo njerëzit që kanë njëfarë njerëzillëku në zermat e tyre, kanë arritur të nxjerrin disa informacione. Këta janë ata njerëz që i shohin gjërat ashtu siç janë, dhe kanë arritur të dallojnë disa teori konspiracioni, dhe më pak logjike, kanë zbuluar të vërtetën në to, e cila mbahet e fshehur për 99% të popullsisë. Nëse ende nuk e dini, iluminatët besohet të jenë ajo organizatë e këtyre njerëzve të ‘fshehtë’ që kërkojnë një rend të ri botëror, në kuadrin e të cilit fshihet edhe pakësimi i popullsisë së Botës (për shkak se toka është e mbipopulluar sipas tyre) , dhe mbi të gjitha duan të krijojnë një hegjemoni botërore.

Ja çfarë ata nuk duan të dini:

6. Ata kontrollojnë ambientin e tokës

Mund të keni dëgjuar për (HAARP) High Frequency Active Auroral Research Program. Është një projekt i themeluar nga Ushtria detare amerikane dhe Forcat ajrore të saj, dhe është mbuluar nga teknologjia që i lejon ushtrisë amerikane të komunikojë me njësitë e saj në distanca shumë të largëta. Si funksionin? Është një instrument në HAARP i quajtur “Ionospheric Research Instrument” – Instrumenti Jonosferik i Kërkimeve – që është një pajisje që transmeton frekuenca valësh radio marrëse me fuqi të lartë, direkt në një zonë të limituar të Jonosferes, shkruan standard.al.

Ky instrument manipulon jonosferen, vendin ku ekzistojnë elektronet e lira, dhe ka potencialin të krijojë vale radioje që manipulojnë fushën magnetike të Tokës. Nëse kontrollon këtë, kontrollon Tokën.

Më e frikshme se kjo është fakti që HAARP ka potencialin të kontrollojë emocionet, nëpërmjet frekuencave valore qe mund te kontrollojne mendjen njerezore. Kush e di, ndoshta jane pergjegjes per ndryshimet tona emocionale te papritura. Projekti HAARP mendohet se eshte mbyllur se funkisonuari ne maj te vitit 2013, por kush eshte i sigurt per kete?

5. Rubineti i ujit ju varferon

Nuk ka fare nevoje per fluor ne rubinetin e ujit, por per ata qe duan te kontrollojne boten, fluori ne rubinete eshte nje element shume thelbesor. Pse?

Mbushja me fluor u sugjerua nga Edward Bernays, nipi i Zigmund Frojdit. Manipulimi i mendjes eshte perseri qellimi. Fluori eshte nje element kimik qe ka efekt ne ate zone te trurit qe e quajme “Syri i trete”. Ky eshte pergjegjes per shumicen e emocioneve tona, si dhe nivelin e serotonines dhe melatonines, shkruan standard.al.Demi i fluorit shkakton depresion, apati, dhe vibrime te ulta. Rezultatet jane mungesa e motivimit, shendet i keq dhe trashje (mendore – sic e perdorim shpesh). Per t’i mbijetuar botes sot duhet te fitojme para, per te blere gjera te nevojshme si ushqime, uje, ilace etj.

Ne vend qe te ndjekim endrrat tona dhe t’ia mbathim nga sistemi, ne jemi te depresuar dhe te pamotivuar cka na shtyn te punojme per dike thjesht per te mbijetuar. Keto 2 forca, instikti i mbijeteses dhe apatia, na limitojne te ndjekim sistemin dhe te mos cohemi kurre kunder tij. Ne jemi te trembur per mbijetesen tone ne menyre te pamotivuar, ndaj i leme te tjeret te na udheheqin pavaresisht se ku do te na coje kjo. Kjo ne fakt na con ne te mbajturit te sigurt dhe te paprekur, pikerisht keta 1% te popullsise.

4. Mbetjet e pajisjeve ajrore na sperkasin me fluor

Kur shikoni qiellin dhe shihni rrugen neper te cilen ka kaluar nje aeroplan, beni gabim, mund te jete mbetje fluori. Mos u shqetesoni, nuk eshte agje, thjesht nje sperkatje me Alumin, Arsenik, Barium, Boron dhe Fluor. Pse? Sepse ju kerkoni shume te dhena. Duhet ta mbyllni gojen dhe te vazhdoni te beni ate qe ju thuhet…

Fluori eshte gjithashtu i njohur dhe i shtuar ne cdo ushqim qe behet me uje. Fluori eshte gjithashtu ne insekticide dhe te tjera produkte si pasta e dhembeve, dhe ilace te shumta, madje edhe ne muret e shtepise suaj.

3. OGM po shkaterron njerezimin

Organizmat gjenetikisht te modifikuar apo OGM-te, jane bime apo kafshe te krijuara (klonuara) me teknika te bioteknologjise qe shperbejne gjenet. Ky eksperiment ndryshon AND-ne ne specie te ndryshme, duke krijuar kombinime te paqendrueshme te bimeve apo kafsheve, bakterieve apo virozave qe nuk ndodhin natyrshem ne Toke.

Me fjale te tjera, OGM po luan rolin e “Zotit”. Kjo eshte nje disbalance e madhe ne natyre. Universi ka nje rregull, qe gjithcka ndodh ruan nje balance, dhe cdo veprim ka nje reakzion te kundert. Duke qene se ne po disbalancojme natyren, Universi po perpiqet te gjeje balance, dhe kjo na con ne lufte mes nesh dhe natyres.

Ne nuk mund te shkojme pas me te njejten shkalle fuqie dhe force per te zmbrapsur kete gje, ndaj kjo do te rezultoje ne nje shkeputje tonen nga Natyra, cka nuk eshte e mjaftueshme per te na mbajtur gjalle.

2.Gjeometria e Shenjte eshte gjuha e Universit dhe te Bukures.

Cfare eshte bukuria? I keni parasysh engjejt e Victoria’s Secret. Cili eshte ketu kuptimi i bukurise? Kombinimi i atyre elementeve si prerja, ngjyra, madhesia, jane ato qe kenaqin shikimin. Por ne e dime se muzika eshte gjithashtu e bukur, edhe nuhatja gjithashtu, ndaj nese na pyesni ne, do te thonim se bukuria eshte ajo qe eshte ne harmoni midis elementeve dhe forcave.

Gjeometria e Shenjte, eshte gjetur atje ku elementet takohen me Raportin e Arte (1.618033989…) dhe ekziston ne te gjithe universin ndermjet graviteteve te planeteve apo objektet e bera nga dora e njeriut apo arte te famshme, si te Leonardo DaVincit, Simfonia e 9-te e Bethoven, arkitektura greke apo romake…Gjithcka qe na duhet harmonike, e bukur, ka ate faktor x qe nuk mund ta shpjegojme, sic eshte ky Raport i Arte.

Perse eshte mbajtur sekret kjo gje? Duket si nje nga spektaklet e magjise, ku magjistari manipulon ne cdo menyre audiencen, por askush nuk eshte i lejuar te dije sesi behet kjo.

1. Muzika ju ben konkurrues

A e dinit se ne vitin 1955 Organizata Nderkombetare e Standartizimit e beri 440 herz nje tingull te pergjithshem per fushen e muzikes? Me perpara, ky numer ishte 432 herz. Sic e dini, muzika ka shume ndikim ne menyren e te menduarit. 432Hz e ben ritmin me harmonik, te qete, promovon lumturi dhe paqe dhe pasion e mirekuptim. Nderkohe 440 Hz eshte me energjik, i shpejte, njesoj si ne nje gare. Eshte me konkurrues dhe i fokusuar ne detaje, ne kuptimin e gjerave qe shohim. Ndah, perse dhe si u vendos 440Hz me mire sesa 432 Hz?

Ngaqe muzika na prek atje ku askush nuk mundet, atje ku eshte esenca jone e Qenies Emocionale, nese e kontrollon kete emocion dhe mendim, atehere eshte kryer pula e kontrollit mbi 99 % te popullsise. “Ata” nuk duan qe njerezit te kuptojne natyren e vertete dhe te larte te vetes sone. Ata duan qe ne te nxitojme, te besojme vetem ne ate cka shohim, dhe te jemi konkurrues per gjera materiale.

Ne kete menyre, 99%-shi do te jetoje ne realitetin e 1%-shit, qe u krijua per ta. I gjithe ky artikull eshte mbi nje sere gjerash te kompletuara nga “ATA”per te na mbajtur nen kontroll./standard.al

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending