Connect with us

Lajme

Borrelli flet për rezultatet e zgjedhjeve presidenciale amerikane

Published

on

Liderët evropianë kanë mbetur të heshtur edhe këtë mëngjes, në pritje të rezultateve.

Por edhe qasja “ende herët për ta thënë” është një mohim i nënkuptueshëm i shpalljes së fitores së Donald Trumpit dhe e thirrjes së tij për të ndaluar numërimin.

Shefi i Diplomacisë së BE-së, Josep Borrell, ofroi atë që e përshkruajti si vështrim personal për këto zgjedhje, shkruan BBC, përcjell Periskopi.

Çdo votë duhet të numërohet në gara të tilla të ngushta, tha ai.

“Askush nuk mund ta pretendojë fitoren ende sepse nuk ka të dhëna për ta mbështetur atë gjë.

Zëdhënësi i Komisionit Evropian ndërkohë theksoi që ky ishte një proces që po vazhdonte.

“Ne do t’i bindemi çdo njoftimi zyrtar nga autoritetet relevante amerikane dhe ndjejmë se të gjithë duhet të veprojnë njësoj.”

Por, përtej këtij qyteti diplomatësh, një lider i BE-së e ka mbështetur fuqishëm presidentin Trump.

Ai është slloveni Janez Jansha. /Periskopi

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending