Connect with us

Sporti

Bomberi shqiptar shënon gjashtë gola

Sulmuesi shqiptar Albion Avdijaj ka lënë pas dëmtimet e njëpasnjëshme që penguan aktivizimin e tij të rregullt me skuadrën e Vaduz në këtë edicion dhe në mundësinë e parë që iu shfaq për të luajtur si titullar, tregoi të gjithë talentin

Published

on

Sulmuesi, i cili në të kaluarën ka luajtur me kombëtaren U-21 të Shqipërisë, shënoi 6 gola në ndeshjen që Vaduz luajti kundër Rugell në Kupën e Lihtenshtejnit, duke u bërë protagonisti absolut i suksesit 11-0 të skuadrës së tij e cila siguroi një vend në gjysmëfinale, transmeton panorama.

“Më duket se e kam realizuar edhe një herë diçka të tillë kur isha me të rinjtë. Por sinqerisht nuk më kujtohet të kem shënuar ndonjëherë tjetër 6 gola. Më kujtohen 5 me ekipin e dytë të Volfsburgut një vit e gjysmë më parë”, tha sulmuesi shqiptar pas kësaj ndeshjeje.

Tashmë pritet që Avdijaj të fillojë të luajë më rregullisht me Vaduz edhe në kampionatin zviceran, ku në këtë sezon ka koleksionuar vetëm 63 minuta në total në tre ndeshje të nisura nga stoli. /Periskopi.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending