Connect with us

Lajme

Bombat në New York, FBI kërkon bashkëpunëtorët e Rahamit

Published

on

FBI në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po kërkon 2 persona të cilët mendohet se kanë ndihmuar në procesin e vendosjes së bombave në New York, të cilat fatmirësisht rezultuan pa pasoja fatale në jetë njerëzish.

Sipas policisë, ata e kanë mbajtur mjetin shpërthyes në çantë, e kanë lënë atë në lagjen Çelsi dhe më pas janë larguar me çantën me vete.

Por këta persona mendohet se janë vetëm ndihmësit e të akuzuarit kryesor, Ahmad Rahami, i cili tani ndodhet në qelinë e paraburgimit.

Ai është përgjegjësi i bombës që u vu në lagjen Manhatan. Në të njëjtën orë ndodhi edhe shpërthimi në Chelsea, që mendohet se autorë ka dy të kërkuarit.

Rahami, atentatori kryesor, lindur në Afghanistan, mendohet se është frymëzuar nga terroristi Osama bin Laden për sulmet. Deri tani, asnjë grup militant nuk ka marrë përgjegjësinë e shpërthimeve në Nju Jork, që plagosën 31 persona.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending