Connect with us

Lajme

Bombat e ndaluara të Moskës zbulohen aksidentalisht nga televizioni i saj

Published

on

 

Rusia në vazhdimësi është akuzuar për përdorimin e armëve shkatërruese gjatë sulmeve të kryera në Siri dhe kjo gjë është dëshmuar aksidentalisht nga transmetuesi i financuar nga Moska “Russian Today”.

Televizioni ka publikuar fotografi të fluturakeve ruse me bomba që janë të ndaluara ndërkombëtarisht.

RT ka transmetuar pamje të bombave “RBK-500 ZAB-2.5SM”, të vendosura në fluturaket ruse SU-34, kanë konkluduar ekspertë të Human Rights Watch, transmeton Periskopi.

Bombat shkatërruese, që sipas konventave ndërkombëtare janë të ndaluara, janë përshkruar nga dëshmitarët si “topa zjarri” që marrin zjarr derisa bien në tokë.

Bombat përmbajnë substancën më të avancuar që ka arritur ta prodhojë dora e njeriut, termitin.

Supozohet se bomba të tilla mund të djegin  brenda pak sekondave mishin e njeriut deri në asht.

Ekspertët kanë analizuar pamjet dhe kanë ardhur në përfundim se këto bomba përmbajnë substancë e rrezikshme, termitin. /Periskopi/

2 3 4

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending