Connect with us

Sporti

Boksierja kosovare rrah bjellorusen

Published

on

Boksierja jonë Donjeta Sadiku ka vazhduar shkëlqimin në Kampionatin Evropian që po mbahet në Ordu të Turqisë.

Donjeta e ka rrahur bjellorusen Veranika Prakofyeva, duke siguruar biletën për në gjysmëfinalen e këtij evropiani.

Boksierja jonë ka treguar performancë të lartë në këtë duel, duke e shkatërruar bjellorusen për dy runda, dhe duke arritur fitore të madhe, sepse tashmë Donjeta e ka siguruar medaljen e bronzte, por garuesja jonë është në rrugë të mirë që ta fitojë edhe medaljen e artë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending