Connect with us

Lajme

Bob Dylan nuk i hap telefonin sekretares së Nobelit

Mori çmimin Nobel për Letërsi këtë viti. Bob Dylan nuk është shkrimtar por muzikant dhe ai e fitoi këtë çmim kur askush nuk e mendonte.

Published

on

Megjithëse vlerësimi më prestigjioz në botë, ai tashmë ka hequr në mënyrë refuzuese statusin e vendosur në faqen e tij të Facebook-ut.

Por, sekretarja e përhershme e Akademisë së Nobelit, Sara Danius, tha se përpjekjet për ta telefonuar këngëtarin krijues, kanë dështuar për shkak se ai nuk e ka hapur telefonin.

Ai ka qëndruar heshtur, ndërsa bashkëpunëtorët i kanë treguar për çmimin. Edhe pse qartësisht, ai lë një trashëgimi monumentale, ka qëndruar gjithnjë larg vëmendjes.

Kur në vitin 1965, ai u pyet në një konferencë shtypi në San Francisco nëse e konsideronte veten më shumë poet apo këngëtar, ai u përgjigj: “Oh, unë mendoj më shumë për veten se për këngën apo këngëtarin. Nuk e kupton këtë?”.

Në korrik të vitit 1966, pas një aksidenti me motor në kulmin e famës së tij, Dylan zhduket nga sytë e publikuar.

U tha se kishte pasur disa probleme me rruaza, ndërsa nuk është shtruar në spital. Më vonë, në autobiografinë e tij, ai pranon aksidentin dhe thotë se ishte shëruar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending