Connect with us

Lajme

Blushi ironizon me Ramën: Kujt s’i pëlqen fytyra, përpiqet të mbulojë pasqyrën

Deputeti Ben Blushi ka komentuar deklaratat kritike të kryeministrit Edi Rama ndaj medias dhe analistëve.

Published

on

Në një postim në fb, Blushi ironizon se atyre njerëzve që nuk u pëlqen fytyra përpiqen të mbulojnë pasqyrën, por kjo sipas tij nuk i ndihmon.

Blushi: Pashë KM që kishte bërë nje video kundër medias.Ka ende njerëz që ngatërrojnë fytyrën me pasqyrën.Politika është fytyra ndërsa media është pasqyra.Zakonisht ata të cilëve nuk iu pelqen fytyra përpiqen të mbulojne pasqyrën por kjo nuk i ndihmon.Përkundrazi!

Kryeministri Rama në rubrikën “Komunikimi javor” të dielën adresoi kritika kundrejt medias, portaleve dhe analistëve që sipas tij janë shndërruar në një parti të “çartur”.

Sipas tij një pjesë dërmuese e tyre jetojnë falë gjobave dhe shpifjeve.

Rama: Pjesa e dërmuese e mediave dhe analistëve janë kthyer në parti politike që as votohet, as i jep llogari ndonjë votuesi dhe as nuk do t’ia dijë hiç fare se çfarë duan prej saj as dhe çfarë mendojnë për të votuesit shqiptarë.Të gjithë bashkë kanë braktisur detyrën e informimit të publikut. Janë bërë si një parti e çartur që financohet kryesisht me gjoba të paligjshme apo shërbime të padeklaruara ndaj të tretëve të interesuar për të nxitur lincimin e kundërshtararëve të tyre në politikë apo dhe biznes.Shpifja dhe fakti janë shkrirë në një.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending