Connect with us

Lajme

‘Bllokada ekonomike do e detyronte Serbinë që ta njoh Kosovën’ (Video)

Një bllokadë ekonomike mund ta gjunjëzojë Serbin, bile edhe do të mund ta qonte në njohjen e shtetësisë së Kosovës.

Published

on

Kosova edhe pse është anëtare e barabartë me vendet e tjera në marrëveshjet e nënshkruara tregtare si CEFTA dhe MSA, ajo ende nuk di të shfrytëzoj të drejtat e saj.

Edhe pse këtë vit ka filluar së implementuari Marrëveshja e Stabilizim Asociimit nuk është parë  ndonjë rritje e  eksportit .Duke qenë se importi vazhdon të rritet.

Edhe pse Kosova është anëtare e CEFTA-s ashtu si edhe Serbia , kjo e fundit sa herë që i është dhënë rasti ka mohuar të drejtat e shtetit të Kosovës për lëvizje të lirë të mallrave, bile shpesh edhe duke mohuar shtetësinë e saj.

Sipas Musa Limanit, ekspert i çështjeve ekonomike,   Kosova përmes një bllokade ekonomike mund ta gjunjëzoj Serbinë, bile një gjë e tillë do të mund ta detyronte atë edhe ta njoh shtetësinë e Kosovës.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending