Connect with us

Lajme

Blendi Fevziu – Libër për UÇK-në me informacione të rralla (VIDEO)

I ftuar në studion e Ermal Mamaqit, Blendi Fevizu, ka folur për librin e tij të fundit “Pushteti

Published

on

I ftuar në studion e Ermal Mamaqit, Blendi Fevizu, ka folur për librin e tij të fundit “Pushteti”.

Gazetari Fevziu ka treguar për herë të parë projektet e tij për libra të tjerë që ai pritet të nxjerrë në dritë.

Edhe pse nuk ka folur për kohën se kur ata do të dalin në botim, Fevziu ka treguar se në projektet e tij është një ditar me ngjarjet politike të Shqipërisë, një libër për shkrimtarin Ismail Kadare dhe gjithashtu një tjetër krijim që do të ketë në fokus ngjarjet e Kosovës në vitet 97-99.

Fevziu ka rrëfyer se disponon informacione të panjohura për publikun mbi gjithçka ka ndodhur në Kosovën e atyre viteve dhe veprimtarinë e shërbimeve sekrete, CIA-s, UÇK-së, etj.

Fevziu ka pohuar se në projektet e tij është edhe një libër për Sali Berishën, si një nga njerëzit që e ka dominuar Shqipërinë politikisht në këto 25 vitet e fundit.

“Janë tre personazhe që e kanë dominuar politikën”- është shprehur Fevziu, duke përmendur Ahmet Zogun, Enver Hoxhën dhe Sali Berishën, njofton Opinion.al.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending