Connect with us

Lajme

Biznesmeni Kelmendi më i shpejtë se shefi i tij politik për vendimin e Kushtetueses: Urime popullatë

Importuesi më i madh i mallrave të Serbisë në Kosovë, i cili edhe zyrtarisht mori postin e zëvendëskryeministrit të Kosovës, Ramiz Kelmendim, ka nisur ditën me komente të ndryshme mbi ngjarje të ndryshme në vend.

Published

on

 

Komenti i fundit është ai në Facebook rreth vendimit të Kushtetueses për Trepçën. Ai uron Kosovën, miniatorët dhe popullatën.

Postimi i plotë i biznesmenit njëherit zëvendëskryeministrit:

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese sot, hapi rrugën e implementimit të ligjit mbi Trepçën.

Me këtë vendim u nxorë në pah si i drejt dhe u konfirmua:

  1. Propozimi ligjor dhe i rregullt i ligjit të Qeverisë Mustafa.
  2. Debatimi dhe vendimi ligjor i Parlamentit të Kosovës.
  3. Hapja e rrugës për fuqizimin ekonomik të gjigandit ekonomik të Kosovës.
  4. Heqja e barrierës për kthimin e listës Srpska në Institucione.

Urime Kosovës, urime minatorëve, urime popullatës.

Ramiz Kelmendi – zv/Kryeminsitër i Qeverisë së Republikës së Kosovës

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending