Connect with us

Lajme

Biznesmeni Kelmendi: Liderët e dy partive vendosin a do të ketë zgjedhje

Kabinetit të Qeverisë së Isa Mustafës prej sot pritet t’i shtohet edhe zyrtarisht një zv/kryeministër i ri. Bëhet fjalë për Ramiz Kelmendin, të cilit LDK-ja ia besoi këtë post.

Published

on

Në një prononcim për “Indeksonline”, biznesmeni nga Peja thotë se është i kënaqur me besimin që i është dhënë nga Lidhja Demokratike e Kosovës, partisë së cilës iu bashku para disa ditësh.

“Po, pres që sot me qenë në mbledhje të Qeverisë. Megjithëse ende nuk jam ambientuar mjaftueshëm për shkak të hapësirave, mirëpo në mbledhje të do të marrë pjesë pasi edhe e kam obligim ligjor”, ka thënë Kelmendi.

Ndërsa për shkuarjen e vendit në zgjedhje, ai thotë se vendosin liderët e koalicionit, Kadri Veseli dhe Isa Mustafa.

Mendojë që liderët e koalicionit janë përcaktues të kësaj qeverie. Ne jemi vetëm mbështetës të qëndrimeve të tyre dhe prioriteteve ekonomike. Ne nuk jemi ndikues në atë se a do të shkojë vendi në zgjedhje, atë e bëjnë liderët politik me marrëveshjet që i kanë”, është shprehur ai.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending