Connect with us

Lajme

Bislim Zogaj i PDK-së: Vendi në bllokadë, zgjedhjet opsion real

Kitikat e zyrtarëve të PDK-së në drejtim të qeverisë Mustafa nuk kanë të ndalur. I fundit, është deputeti i kësaj partie, Bislim Zogaj, i cili ka thënë se ekzekutivi nuk e ka kryer rolin të cilin e ka pasur. Ai vlerëson se në dy vitet e fundit, vendi ka qenë në një bllokadë totale.

Published

on

Deputeti Zogaj në emisionin ‘Fakt Plus’ me Leotrim Berishën, e ka bërë përgjegjëse edhe opozitën për ngecjet në dy vitet e fundit. Ai ka paralajmëruar se nëse qeveria nuk ndryshon qasjen e veprimit, zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme.

Sa i përket zgjedhjeve në komunën e Drenasit, Zogaj thotë se kësaj radhe PDK do të dalë edhe më mirë se në zgjedhjet e kaluara. Ai shprehet i sigurt se kandidati i PDK-së, Ramiz Lladrovdi do të fitoj pa balotazh dhe me përqindje të lartë.

Në këtë intervistë ai ka komentuar edhe zgjatjen e paraburgimit për ish deputetin Azem Syla. Ai thotë se ka qenë njëri nga njerëzit më të afërt të tij dhe se ish komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UCK-së, e ka merituar t’i ngritët një lapidar për së gjalli.

Si anëtar i Komisionit për Integrimeve Evropiane, Zogaj ka thënë se ende nuk janë humbur afatet qe liberalizimi i vizave të ndodhë në fundvit. Megjithatë ka thënë se pa ratifikim të demarkacionit nuk mund të ecët përpara.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending