Connect with us

Lajme

Bisedimet mbi “Marrëveshjen e Investimeve Kinë-BE” arritën përparim të rëndësishëm

Published

on

Kina dhe BE-ja zhvilluan bisedimet e raundit të 35-të për “Marrëveshjen e Investimeve Kinës-BE”. Lidhur me këto bisedime, zëdhënësi i Ministrisë së Tregtisë të Kinës Gao Feng tha në një konferencë shtypi se dy palët u përqendruan në çështje të mbetura të përmbajtjes së listës dhe arritën përparim të rëndësishëm. Të dyja palët do të vazhdojnë përpjekjet për të realizuar objektivin e përcaktuar nga udhëheqësit e dy palëve.

Në nëntor të vitit 2013, nisën bisedimet e Marrëveshjes së Investimeve midis Kinës e BE-së gjatë Takimit të 16-të të Udhëheqësve Kinë-BE. Në prillin e vitit 2019, në deklaratën e përbashkët të Takimit të 21-të të Udhëheqësve Kinë-BE, dy palët përcaktuan objektivin e nënshkrimit të marrëveshjes në vitin 2020.

Sipas të dhënave të publikuara nga Administrata e Përgjithshme e Doganave të Kinës, nga janari deri në nëntorin e këtij viti, BE-ja si partnerja e dytë më e madhe tregtare e Kinës, eksporti i Kinës në BE ishte 2.45 trilionë juanë duke u rritur 7%.

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending