Connect with us

Lajme

Biseda mes Sylës dhe Ukës që dëshmon mënyrën e veprimit të grupit kriminal

“Mos u brengos. Ne kemi sharë, ne kemi kërcënuar, ne kemi bërë kërkesa, ne kemi shkruar letra, ne kemi bërë kopje – 5 kopje, autorizime, ne jemi takuar me njerëz dhe kemi caktuar takim me Dinon…”.

Published

on

Kështu shprehej Ramadan Uka, tash i akuzuar në procesin “Toka”, në bisedën që e zhvillonte me Shaban Sylën, gjithashtu i akuzuar, raporton KTV.

Sipas Prokurorisë, kjo është vetëm një prej bisedave, ku përmblidhet mënyra e veprimit të grupit të organizuar kriminal.

Aktakuza ndaj grupit të Sylës, pjesë të së cilës i sjell KTV-ja, tregon për mënyrën se si grupi mashtronte me prona, duke shitur shtëpi me autorizime të falsifikuara, e kur dështonin të paguanin kamatat e paarritshme të haraçit, humbnin gjithçka.

Edhe kryeparlamentari Kadri Veseli, fare pak i njohur për publikun në vitin 2005, ishte përmendur nga Azem Syla, si i interesuar për të blerë një shtëpi rrugës për në Gërmi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending