Connect with us

Lajme

Bild: Nësë britanikët vendosin pro BE’së, do ta pranojmë humbjen në Kampionatin e vitit 1996

Published

on

Gazeta më e shitur në Gjermani “Bild” ka premtuar se do të pranojë humbjen në Kampionatin Botëror të Futbollit më 1966, nëse Britania mbetet në Bashkimin Evropian.

“Të dashur britanikë, nëse mbeteni në BE, do të pranojmë madje edhe golin në Uembllej”, shkruan Bild, duke iu referuar një goli të diskutueshëm nga lojtari anglez, Geoff Hurst, në finalen e Kupës së Botës, 50 vjet më parë. Gjermanët, me dakada, e kanë kontestuar këtë gol, duke thënë se nuk e ka kaluar vijën.

Bild ka bërë edhe zotime të tjera për britanikët nëse mbesin në BE. Gazeta ka thënë se do të ndalojë së bëri shaka me veshët e Princit Charles dhe do të ndalojë të përdorë kremën për nxirje në solidaritet me britanikët e nxirë nga dielli.

Mbretëria e Bashkuar mban sot referendumin historik për anëtarësinë e saj në Bashkimin Evropian./REL/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending