Connect with us

Lajme

Bilall Sherifi: Kushtetuesja t’i kërkojë falje Pacollit

Published

on

Bilall Sherifi thotë se Gjykata Kushtetuese duhet t’i kërkojë falje Behgjet Pacollit pasi për rastin e njëjtë me Thaçin, e kishte rrëzuar atë nga pozita e Presidentit.

Ai thotë:

Ky aktgjykim praktikisht suspendon aktgjykimin apo heq nga fuqia aktgjykimin e mëparshëm që kishte të bëjë me rastin Pacolli. Dhe sipas kësaj, i bie që Gjykata Kushtetuese nuk ka vendosë me parametra të njëjtë si në rastin Pacolli si në rastin Thaçi dhe në mënyrë të tërthortë i bie që tani Gjykata Kushtetuese fuqizon një president me argumentet me të cilat para pesë viteve e kishte rrëzuar një tjetër. Ata duhet së pari t’i kërkojnë falje Pacollit, presidentit të zgjedhur para pesë vitesh që e kanë rrëzuar në mënyrë jokushtetuese dhe tem më pas të legjitimojnë një president të ri siç është zoti Thaçi.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending