Connect with us

Lajme

Beteja për Mosulin: Si është dukë luftuar ISIS-i për të mbajtur kalanë e saj në Irak

Një javë në betejën për Mosulin, koalicioni i gjerë që kërkon të largoj ISIS-in nga qyteti i dytë i Irakut, është duke e bërë progres më të shpejtë se që është pritur.

Published

on

Por, përveç fitimeve të deritanishme ku u çliruan 78 fshatra, dhe gati 800 luftëtarë ISIS-it u vranë  – koalicioni po ballafaqohet me rezistencë të ashpër nga ISIS, në atë që pritet të jetë qëndrim i fundit i grupit terrorist në Irak.

ISIS është duke u vënë zjarrin puseve të naftës në rajonin e pasur me naftë, në përpjekje për të ulur efektivitetin e fuqisë ajrore të koalicionit duke errësuar pikëpamjen e tyre të objektivave nga lart.

Zjarri që ka zgjatur me ditë të tëra , ka shtyrë qindra për të kërkuar trajtim mjekësor, si dhe ka ndërlikuar operacionet ushtarake në zonë. /Periskopi/

161024235617-iraq-sulfur-apocalypse-damon-pkg-00001803-exlarge-169

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending