Connect with us

Sporti

Besnik Hasi humb durimin, ia tregon derën lojtarit shqiptar të Olympicosit

Published

on

Qazim Laci në provë te Ajaccio. Mesfushori i përfaqësues Shpresa të Shqipërisë mund ta vazhdojë karrierën në ligën e dytë të futbollit francez pasi nëse kalon me sukses testin te klubi nga Korsika, do të huazohet për një sezon te Ajaccio.

Qazim Laci pritej të provohej edhe në miqësoren që Ajaccio humbi me shifrat 2-0 ndaj St Etteine por kuqeziu nuk u aktivizua në atë sfidë, megjithatë Laci do të vazhdojë provën te Ajaccio dhe ditët e ardhshme pritet të jenë vendimtare për të ardhmen e tij.

Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi francez ndërkohë që përpara se të shkonte në provë te skuadra nga Korsika, Qazim Laci ka marrë miratimin e Olympiacosit klubit që zotëron kartonin e talentit shqiptar. Besnik Hasi që para pak javësh ka marrë drejtimin e klubit ka Pireu ka dhënë ok-in që 21-vjecari të testohet te Ajaccio.

Drejtuesit e Olympiacosit besojnë shumë te aftësitë e Qazim Lacit dhe do të huazojnë sërish në mënyrë që të rritet si futbollist dhe në sezonet në vazhdim të jetë gati për tu shndërruar në një element të rëndësishëm te gjigandët grekë. Në sezonin e fundit, lojtari i kombëtares shqiptare të 21-vjecarëve luajti në formë huazimi fillimisht te Apoel Nicosia në Qipro ku gjeti pak hapësira dhe më pas te Levadiakos në Superligën greke, skuadër tek e cila u aktivizua në total në 10 takime në gjysmën e dytë të sezonit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending