Connect with us

Sporti

Berlusconi: Montella nuk e ka vizionin e Milanit

Presidenti i Ac Milan, Silvio Berlusconi, është deklaruar pas derbit Della Madonnina, ku skuadra e tij ndau pikët me Interin.

Published

on

Tifozët e Milanit kishin përgaditur një koregrafi të jashtëzakonshme për presdentin e tyre që është në ikje, pasi ai ka shitur klubin te grupi kinez ‘Suning’.
Berulsconi e dëshiron një tjetër Milan sa i përket vendosjes taktike në fushë dhe se barazimi ishte i rezultat i drejtë.
“Derbi përfundoi me një rezultat të drejtë. Ishte shumë e keqe kjo pasi u arrit në minutën e fundit, sepse ne shpresuam që të jemi vetë në vendin e dytë në renditje. Ne qëndrojmë së bashku me Romën. Ne nuk luajtëm një lojë të keqe”, ka thënë Berlusconi për Sportmediaset.
“Përshëndeti [Montellan] për vendin e dytë, por ne kemi disa dallime në mendime mbi taktikat”.
“Jam i bindur se modeli i Milanit që na ka çuar neve të jemi ekipi më i suksesshëm në botë për 30 vjet është një me një mesfushor sulmues dhe dy sulmues”.
“Unë insistoj për Montellan se kjo është rruga për të ecur përpara, në vend të vendosjes në rolin me dy futbollistë krahu”, përfundoi presidenti i Milanit. /Periskopi.com/

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending