Connect with us

Lajme

Berisha: Thaçi për ta shpëtuar veten po ”shet” shokët

Published

on

Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës së Apelit për grupin e Drenicës.

Sipas tij, në vazhdën e eliminimit nga jeta publike, Hashim Thaqi, për të shpëtuar vehten, la përfundimisht në burg Sylejman Selimin, Sami Lushtakun, Fadil Demakun dhe shum luftatarë të dëshmuar të UCK-së nga ish Zona Operative e Drenicës.

“Duke qenë në krye të ekzekutivit për shumë vite dhe duke mos bërë asgjë për ta mbrojtur pastërtinë e luftës së lavdishme të UÇK-së, Hashimi i Burojës për interesa të ngushta meskine është vënë në shërbim të atyre politikave të cilat mo çdo kushtë tentojnë ta barazojnë luftën për liri të UÇK-së dhe qytetarve të saj me luftën okupuese dhe gjenocidale të Serbisë”, ka shkruar Berisha.

Ai ka thënë se dënimi i luftëtarve nga Drenica mund të jetë vazhdimësi “e planeve djallëzore të Hashimit dhe “lakejve” të tij që e sollën Kosovën deri në atë gjendje, me qëllim që të formojnë gjykatë ndërkomtare të veçantë për të gjykuar përpjekjen shekullore për liri të shqiptarëve”. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending