Connect with us

Sporti

Berisha: Nuk na lejohen gabimet kundër Andorrës, me vullnet për të bërë surpriza

Published

on

Etrit Berisha foli si kapiten i ekipit në prag të ndeshjes së parë kualifikuese të Botërorit, kundër Andorrës në transfertë.

“Gardiani” kuqezi e ka të qartë se nuk lejohen gabimet ndaj këtij kundërshtari inferior në letër.

Si duket atmosfera në fillimin e kualifikueseve krahasuar me fundit e ndeshjeve të Nations League?

Ne kemi bërë detyrë të mirë në kualifikueset e kaluara dhe duhet të nisemi nga ai moment. Sidomos në ndeshjet e fundit kemi treguar futboll të mirë, duke marrë fitoret. Jashtë Shqipërisë kemi zhvilluar ndeshje të mira. Duhet të nisemi nga pikëpamja që çdo ndeshje është e rëndësishme. Nuk duhet të lejojmë gabime të rëndësishme.

Në ndeshje ne fundit me këtë kundërshtar kemi barazuar në Tiranë. A e keni analizuar atë takim?

Trajneri na ka treguar që gabimet që kemi bërë në atë ndeshje, kanë ardhur më shumë për mungesë përqendrimi. E kemi futur veten në vështirësi dhe kjo nuk na lejohet nesër. Është ndeshja e parë e duhet të kemi përqendrim maksimal. Kjo ndeshje duhet të na japë më shumë motivim për ndeshjet e ardhshme.

Pritshmëritë pas Nation League janë më të mëdha…

Morali do të jetë më i madh, duke patur parasysh se do të luajmë më vonë me ekipe më të mira dhe përgjegjësia do të jetë më e madhe. Kemi cilësi, por duhet të rritemi më shumë. Vullnetin e kemi të madh për të bërë surpriza, siç kemi bërë shumë herë.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending