Berat Gjimshiti shkund Lazion: Vedat Muriqi godet këmbën e shqiptarit dhe topi përfundon në rrjetë

Periskopi.com Sporti

Berat Gjimshiti ka kaluar Aatalantan në epërsi në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Italisë kundër Lazios, për të cilën po luan nga minuta e parë Vedat Muriqi.

Mbrojtësi shqiptar realizoi pas një karambolli të krijuar në zonën e romakëve dhe, në tentativë për ta larguar topin, Muriqi goditi këmbën e Gjimshitit me top, duke përfunduar në rrjetë.

Shikoni golin më poshtë. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: