Connect with us

Lajme

Beqiri thotë se deputetët e LDK-së nuk po e bojkotojnë Kuvendin

Published

on

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri thotë se deputetët e LDK-së, nuk janë ata qe po i bojkotojnë seancat e Kuvendit të Kosovës.

Madje, ai thotë se të zgjedhurit e popullit nga radhët e LDK-së, nuk kanë asnjë arsye për të bojkotuar punën e legjislativit.

“Deputet e Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk e bojkotojnë seancën asnjëherë. Sot ka qenë pauza dhe pas pauzës shumica e deputetëve vetëm se patën ardhur nëpër zyre dhe prisnin momentin që t’i bihet ziles dhe të shkohet, por thënë qartë të gjithë deputetët janë vonuar sot disa minuta, por nuk mendoj se është dashur të ndërpritet seanca. Sa i përket deputetëve tanë pjesëmarrja ka qenë mjaft e mirë”, ka thënë Beqiri për Indeksonline.

Beqiri është shprehur i bindur se deputet e LDK-së nuk kanë të bëjnë fare me bojkotim të seancave të Kuvendit.

“Në asnjë rrethanë deputetët e LDK-së nuk bojkotojnë seanca, por dorën në zemër nuk e di çfarë ndodhi sot me udhëheqjen. Ka raste kur presim nga gjysmë ore, por me deputetët e LDK-së, kemi qenë bashkë në pauzë dhe kur u kthyem në sallë e kumtua se ishim 38 deputetë dhe më pas kryesuesja zonja Dërguti ka thënë të ndërpritet seanca për mungesë të kuorumi. Ne jemi në koalicion qeverisës, udhëheqim Qeverinë e Kosovës dhe nuk kemi asnjë arsye për bojkotim”, ka thënë Beqiri.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending