Connect with us

Lajme

Beogradi paralajmëron betejë midis Thaçit e Daçiqit në Madagaskar për njohje të reja

Published

on

Në Magadaskar nga 22 deri më 26 nëntor mbahet samiti ndërkombëtar i Organizatës së Frankofonisë.

Në këtë samit pritet të marrë pjesë edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi si dhe përfaqësues vendesh të tjera, ndër ta edhe Ivica Daçiq, ministër i Jashtëm i Serbisë. Po ashtu është paralajmëruar pjesëmarrja e presidentit të Francës, François Hollande, transmeton Koha.net.

Mediet e Beogradit kanë paralajmëruar se Ivica Daçiq do të bëjë përpjekje për të penguar njohje të reja të Kosovës, për çka sipas tyre udhëton atje edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Në këtë samit marrin pjesë 80 delegacione vendesh anëtare dhe vëzhguese të botës, ose një të tretën e vendeve anëtare të OKB. Ato po ashtu përdorin frëngjishten si gjuhë të vendit, zyrtare ose në komunikim ndërkombëtar.

Madagaskari, mikpritës i samitit, ende nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës.
Serbia përfaqësohet në këtë organizatë si vëzhguese.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending