Connect with us

Lajme

Ben Blushi tregon ku dështoi Samiti i Diasporës

Ben Blushi thotë se Samiti i Diasporës, i zhvilluar në fundjavë në Tiranë dështoi t’u sigurojë shqiptarëve që jetojnë në emigracion të drejtën e votës.

Published

on

Sipas drejtuesit të partisë LIBRA, në tre vjet qeveria kishte të gjitha mundësitë t’u krijonte mundësinë emigrantëve të votonin nga vendet ku punojnë, me anë të votinit elektronik, shkruan Lapsi.al.

Reagimi i Blushit

“Samiti i Diasporës dështoi ti sigurojë shqipëtarëve në emigracion të drejtën e votës.

Arsyeja që u dha nga qeveria është vetëm alibi e shëmtuar. Tre vjet mjaftonin për rregjistrimin e tyre dhe votimin elektronik.

Diaspora duhet të ketë jo vetëm të drejtën e votës, por edhe të përfaqësimit në kuvend, në kushtet kur 40 përqind prej nesh jetojnë në emigracion.

LIBRA do luftojë që kjo e drejtë të kthehet në normë!”

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending