Connect with us

Lajme

Behxhet Shala godet deputetët: Nuk mbrohet UÇK-ja me muskuj (Video)

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen dhe Lirive dhe të Drejtave të Njeriut, Behxhet Shala, ka kritikuar kuvendarët për seancën e sotme të jashtëzakonshme ku u debatua për vlerat e UÇK-së në raport me situatën e krijuar.

Published

on

Shala në një intervistë për Tribuna Channel, ka thënë se kjo nuk ishte seancë ku u mbrojtën vlerat e luftës, por ishte përplasje e egove personale dhe e luftimit të kundërshtarëve politikë për të treguar muskujt.

Shala thotë se lufta e UÇK-së ka qenë dashur të mbrohet shumë më herët. UÇK, sipas tij, ka bërë luftë të pastër qe nuk e ka bërë asnjë ushtri në rajon.

Në këtë intervistë ai ka folur edhe për Gjykatën Speciale e sipas tij, ka ndikuar në ndarjen mes krahit paqësor dhe atij ushtarak ku secili dyshon ndaj secilit dhe ka liri e mundësi qe të akuzojë tjetrin pa kurrfarë prove.

Duke folur për çështjen e demarkacionit, njohësi i çështjeve politike ka thënë se Isa Mustafa e ka marrë kulaçin të gatuar dhe nëse përpiqet ta hajë, do t’i thyejë dhëmbët.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending