Connect with us

Lajme

Bëhet i ditur emri i organizatorit të sulmit në Stamboll

Published

on

Zyrtarë të lartë të SHBA-së thonë se organizatori i masakrës në aeroportin “Ataturk” të Stambollit, është një terrorist i njohur i cili ka shërbyer si ushtar i lartë në ISIS.

Akhmed Chatayev, nga rajoni i Kaukazit në Veri të Rusisë, është kryesuesi i sulmit të së martës, që lanë të vdekur 43 persona.

Mediat turke njoftojnë se burri me nofkën “Akhmed One-Arm”, ka organizuar sulmin.

“Ai është, ndoshta armiku numër 1 në rajonin e Veriut të Rusisë. Ai ka udhëtuar shumë herë në Siri dhe u bë një prej togerëve të lartë në ISIS”, tha Brianna Keilar.

Zyrtarët gjithashtu thanë se dy sulmuesit tjerë ishin nga Uzbekistani dhe Kirgistani.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending