Connect with us

Sporti

Befasohet Andy Murray në Wimblendon (Foto)

Published

on

Andry Murrayn nuk do ta shohim për këtë vit në fushat e blerta të turneut të Wimblendonit.

Tenisti britanik ka pësuar humbje para publikut londinez prej tenistit amerikan, Sam Querreyt.

Në fakt, britaniku kishte epërsinë dhe i duhej të fitonte edhe një set për të fituar me rezultat 3:1, transmeton Telegrafi.

Por, kështu nuk mendoi edhe tenisti amerikan, i cili në dy setet në vijim pati një paraqitje fantastike dhe triumfoi me rezultat 3:2, në sete (3-6, 6-4, 6-7, 6-1 dhe 6-1).

Theksojmë se kjo është gjysmëfinalja e parë në karrierë Curreyt në Wimblendon ndërsa do të takohet me fituesin e çiftit Mario Cilic-Gilles Muller.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending