Connect with us

Sporti

Befasi: Shqiptari fiton kampionatin e pokerit në SHBA (Foto)

Published

on

Shqiptari Toni Sinishtaj ka fituar në kampionatin e sivjetmë të pokerit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

 “Kjo ishte një fushë e vështirë drejt, poshtë, shtrirje, por kam marrë kartat e duhura, pak me fat pak, pak pafat. Në fund të ditës ka ndodhur ashtu siç kam menduar dhe kam dashur unë të ndodhë dhe kam dalë në krye”, ka thënë ai, citon lajmenews.al.

Sinishtaj erdhi në tryezën e fundit në pozitën e dytë pas Dan Colman. Dora më e rëndësishme e ditës finale u zhvillua në mes të këtyre dy lojtarëve gjatë aksionit katër duar.

Toni Sinishtaj pas fitores

Sinishtaj kishte kundërshtar shumë të fortë, por ai me aftësitë e tij fitoi një garë mjaft të fuqishme, ku kanë marr pjesë shumë lojtarë të fortë nga e gjithë bota.

Në bazë të tabelës së mëposhtme, mësohet se ai i ka fituar 661.283 dollarë.

Kjo është një tabelë përfundimtare

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending