Connect with us

Sporti

Befasi e keqe për Djokovic në Wimbledon

Published

on

Pas Andy Murrayt edhe një pretendent për titullin e kampionit është eliminuar prej turneut më të madh të tenisit Wimbledon.

Tenisti serb, Novak Gjokoviç ka pësuar humbje prej tenistit çek Tomas Berdych.

Në fakt, serbi e ka dorëzuar ballafaqimin në setin e dytë, megjithëse, ishte në epërsi prej 1-0.

Gjokovic ka pësuar një lëndim në shpatullën e krahut të djathtë dhe me këtë rast nuk ka mundur të vazhdojë më ndeshjen, kur rezultati ishte 1:0, në sete 7-6 dhe 2-0.

Berdych në gjysmëfinale të premten do të takohet me zviceranin Roger Federer ose kanadezin Milos Raonic.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending