Connect with us

Lajme

BE mirëpret marrëveshjen e tabelave, kërkon negociata për AKS-në, telekomin dhe energjinë

Published

on

Bashkimi Europian ka mirëpritur arritjen e marrëveshjes për tabelat mes Kosovës dhe Serbisë, derisa ka bërë thirrje për nisjen e bisedimeve për telekomin, asociacionin e komunave me shumicë serbe dhe energjinë.

“Bashkimi Evropian mirëpret të arriturat e bisedimeve të sotme dhe këshillon palët që të vazhdojnë progresin në gjitha punët e mbetura, veçanërisht për Telecomin, Asociacionin e komunave me shumicë serbe dhe në energji”, thuhet në njoftimin e Maja Kocijançiç, zëdhënëse e shefes për Politikë të Jashtme e Bashkimit Evropian, Federica Mogherinit.

“Sa i përket telekomit, ka pasur bisedime dhe progres në elementet kyçe të implementimit. Palët janë pajtuar që të vazhdojnë bisedimet më 26 shtator në Bruksel nën mbikëqyrjen e BE-së”, thuhet në njoftim.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending