Connect with us

Lajme

BDI dhe Aleanca për Shqiptarët harmonizojnë qëndrimet për gjuhën shqipe

Përfaqësuesit e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) dhe Aleancës për Shqiptarët, harmonizuan qëndrimet rreth Ligjit të ri për gjuhën shqipe, të cilin duhet ta pranojë mandatari i Qeverisë së ardhshme, për të fituar mbështetjen e partive shqiptare.

Published

on

Tryeza e përbashkët përfundoi sot me dy konkluzione, ndërsa në të nuk morën pjesë kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami dhe ai i PDSH-së, Menduh Thaçi, raporton KP.

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela pas takimit tha se vetëm nënshkruesit e Platformës së Përbashkët mund të japin propozime të pranueshme, ndërsa çdo propozim për shqiptarët që del nga partitë maqedonase, konsiderohet i papranueshëm.

“E para është se nënshkruesit e Deklaratës obligohen që në afat prej tre ditësh të emërojnë nga dy anëtarë të komisionit, të cilët do të merren me krijimin e rregullores, ndërsa e dyta është harmonizimi i qëndrimeve rreth Ligjit për gjuhën shqipe, të cilin e kemi përgatitur ne”, tha Sela.

Ligji për të cilin diskutojnë Aleanca dhe BDI, sipas Selës, do të bëhet publik atëherë kur të jetë gati që të debatohet mbi të.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending