Bayerni mposht Schalken – bavarezët të sigurt në krye të tabelës

Periskopi.com Uncategorized

Skuadra e Bayern Munchen e ka mposhtur Schalken me rezultat 0-4 në ndeshjen e javës së 18-të të Bundesligës, përcjell Periskopi.

Dy gola për Bayernin i shënoi Thomas Muller në minutat 33-të dhe 88-të dhe nga një Lewandowski në minutën e 54-të dhe Alaba në minutën e 90-të.

 

 

Bayerni mbetet në krye të tabelës me 42 pikë derisa Schalke po lufton për mbijetesë me 7 pikë në vendin e fundit.

Shpërndaje në: