Bayern Munichu mposht me shumë mund Borussia Dortmundin në Superkupën e Gjermanisë

Periskopi.com Sporti

Bayern Munich e ka mposhtur Borussia Dortmundin në ndeshjen e Superkupës së Gjermanisë me rezultat 3-2.

Ndeshja ishte e bukur me raste dhe gola, ku në fund bavarezët morën triumfin e radhës.

Fillimisht të dy skuadrat kishin raste, kur Marco Reus e Corentin Tolisso rrezikuan, por nuk qëlluan portë.

Francezi Tolisso nuk gaboi në tentimin e dytë dhe u gjend në vendin e duhur në kohën e duhur për të tundur rrjetën për 1-0 në minutën e 18-të të ndeshjes.

Bayern nuk u ndal dhe në minutën e 32-të e gjeti edhe golin e dytë. Alphonso Davies e gjen bukur në zonë me një harkim Thomas Muller i cili me kokë shënon për 2-0.

Shpërndaje në: