Connect with us

Sporti

Batatina takohet me presidentin e FFK-së, Agim Ademi: Merret vendimi nëse Llapi do t’i vazhdojë garat në Superligë

Published

on

Klubi i futbollit Llapi do t’i vazhdojë garat në Superligën e Kosovës në futboll.

Një vendim i tillë ka ardhur pas një takimi që krerë të klubit nga Podujeva e kishin me presidentin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi dhe nënkryetarin Agim Dibrani.

Llapi ditën e djeshme kishte paralajmëruar tërheqjen nga garat pas pretendimeve se është dëmtuar në ndeshjen me Dritën nga gjyqtari Visar Kastrati, transmeton Periskopi.

Llapi e humbi këtë takim me rezultat 1:2 në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Lajmin për Zeri.info e ka konfirmuar trajneri dhe donatori i Llapit, Tahir Batatina.

“E kishim një takim me kryetarin e FFK-së, Agim Ademi dhe nënkryetarin Agim Dibrani. Ata premtuan se do të marrin masa rigoroze ndaj gjyqtarëve dhe premtuan se nëse përsëriten gabimet, do të penalizohen gjyqtarët dhe do të përjashtohen. U tha se nuk do të ketë më skena të tilla ndaj Llapit”, ka thënë Tahir Batatina për Zeri.info duke konfirmuar vazhdimin e garave.

“Në mënyrë që mos të humb mundi shumëvjeçar dhe mos të humbin shpresat e tifozëve dhe qytetarëve të Llapit, kemi vendosur që t’i vazhdojmë garat. Ne nuk kërkojmë favore, por vetëm drejtësi. Cila skuadër është më e mirë le të shpallet kampione”, theksoi Tahir Batatina.

Llapi pas javës së dhjetë në Superligë, ndodhet në pozitën e parafundit në tabelë me vetëm pesë pikë të grumbulluara.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending