Connect with us

Lajme

Bashkëveprimtari i Fehmi Lladrovcit: Drenicë, mos e voto Ramizin

Një bashkëveprimtar i Fehmi Lladrovcit, i quajtur Hysen Pllava ka ndarë përshtypjen e tij për vëllain e veprimtarit të shquar të Fehmiu, Ramiz Lladrovci, i cili ëshë kandidat i PDK-së për kryetar të Komunës së Drenasit.

Published

on

Duke thurur fjalë të mira për Fehmi Lladrovcin, Pllavës i kanë munguar lavdëratat edhe për Ramizin.

Ai e qorton Ramiz Lladrovcin për deklaratat e tij në një tubim me disa ish-aktivistë të VV-së, të cilëve u thotë se “ju nuk jeni ata që gjuani me raketadhedhës në Parlamentin e Kosovës”, derisa e akuzon edhe për pasurim marramendës, pasuri që sipas tij duhet hetuar.

“Ramizi, mjerisht analfabet mjerisht orator shumë i dobët me arsimim shumë te dobët, me kulturë shumë te dobët, por me nje pasuri maramendëse, kuptohet mbas lufte që gjithsesi do të hetohet, patjetër, se si ka ardhur pasuria e Ramizit në shtetin ma të varfer në Europe qe është Kosova”, shkruan ai.

Pllava thotë se Drenicës nuk i bën nder Ramiz Lladrovci si kryetar.

Ja edhe komenti i tij i plotë:

Ramiz Lladrovci kandidat i PDK-së per Drenas, vëllai i heroit kombetar Fehmi Lladrovcit te cilin personalisht e kam njohur ne tri rethana: e para bashk kemi sherby ne armaten Jugosllave me 1984 ne Zagreb ne kazermën “Borongaj”.

Dytën herë bashkë me shokët tjere kemi vuajture denimin me burg SH.D Llepogllava ne Kroaci.

E treta ne mergim ne perendim, ai ne Gjermani une ne Zvicer.

Fehmiu ka qene intelektual i formum ka qene atdhetare i pa shoq ,nje personalitet i rafinum me dije dhe menquri, me guxim te patundure dhe me trimeri te pa shoq luftoi per atdheun dhe ra per lirin dhe pavaresin e kombit per mos te vdekure kure.)

Ndersa Ramiz Lladrovci deklaron para disa aktivisteve LVV qe aderuan ne PDK ( sigurisht me presion dhe joshje ne stilin Pronto) se ju nuk jeni at a qe gjuani me raketahedhes ne Parlamentin e Kosoves.

D.m.th. Ramizi eshte ne dijeni kush paska gjujt me R.hedhes ne Kuvend!

Po dil njehere e bonu burr dhe na kallxo kush paska gjujt me R.hedhes ne kuvend.

Ramizi mjerisht analfabet mjerisht orator shume i dobet me arsimim shum te dobet me kulture shume te dobet por me nje pasuri maramendese kuptohet mbas lufte qe gjithsesi do te hetohet patjeter se si ka ardhure pasuria e Ramizit ne shtetin ma te varfer ne Europe qe eshte Kosova.

Ramizi po e sfidon drejtesin dhe na tregoi, dhe na beri te qarte si kristali , se gjashte aktivistet e LVV jane arestuare pa pik faji , pra Ramizi me vetedije ose pavetedije na beri me dije se procesi eshte apsolutisht i montuare.

Drenice nuk te ben nder Ramizi.

Drenas mos voto Ramizin, i cili krijoi vetem pasuri, para ne kuriz te heroit kombetar Fehmi Lladrovcit.

Drenas mos voto Ramizin i cili jeton ne pallatin luksoz, kurse qytetaret e Drenasit lengojne per buke.

Mos e voto Drenas Ramizin vetem per nje arsye te vetem nuk e meriton as me pune as me dije as me menquri as me inteligjencë as me asnje epitet moral e etik.

Qytetare te Drenasit ju e dini ma se miri kush eshte Ramiz Lladrovci.

hjysen

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending