Bashkë me Lewandowskin e Goretzkan, Rashica në formacionin e javës në Bundesligën gjermane

Periskopi.com Sporti

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica këtë javë gjendet në formacionin e javës në Bundesligën gjermane, përcjell Periskopi.

Faqja e Bundesligës ka publikuar edhe formacionin më të mirë të javës, ku bëjnë pjesë tre yje të Bayernit.

Bashkë me Lewandowskin, Gortzekan dhe Sulen në këtë formacion figuron edhe emri i sulmuesit kosovar, Milot Rashica.

Pas paraqitjeve të mira me klubin e Werderit, Rashica ka pranuar notën 8.2 dhe ka zënë vend në 11-shën më të mirë të Bundesligës.

 

Shpërndaje në: