Connect with us

Lajme

Basha – Nulandit: Vetëm konsensusi na çon drejt miratimit të reformës në drejtësi

Published

on

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Victoria Nuland, e cila ndodhet për një vizitë zyrtare në Tiranë, zhvilloi të dielën takim edhe me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Në një prononcim për mediat pas takimit, Basha tha se në fokus të diskutimit ishte reforma në drejtësi.

“Vetëm konsensusi na çon drejt miratimit të reformës në drejtësi që është në të mirë të të gjithëve”, tha Basha.

Kryetari i PD-së informoi se e njohu zyrtaren amerikane me propozimet e opozitës për reformën në drejtësi, ndërsa ritheksoi qëndrimin e demokratëve për zbatimin e rekomandimit 88 të Komisionit të Venecias.

“Diskutuam mbi bazën e propozimit tonë dhe propozimeve të tjera, padyshim këto propozime do të jenë pjesë e rrugës së zgjidhjes. E vetmja kërkesë që kemi është që të mbetemi brenda suazës së rekomandimit 88, që reforma të miratohet me konsensus. Rrugë tjetër nuk ka”, deklaroi Basha.

Victoria Nuland, zyrtarja e lartë e DASH zhvilloi të dielën një vizitë disa orëshe në Tiranë , në kuadër të një turi evropian.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending